Хуманитарни турнир ,,Играјмо за Васу" | | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Хуманитарни турнир ,,Играјмо за Васу"

Vasa

На  иницијативу парламента Дома ученика средње ПТТ школе, Студентског парламента Високе ICT школе из Београда,  уз подршку ЖКК ,,Радивој Кораћ“, а у циљу прикупљања новчаних средстава за лечење дванаестогодишњег дечака Пантелић Василија из Аранђеловца који болује од некротичног ентероколитиса, синдром оштећења црева са поремећајем цревне пасаже, покренут је и релизован хуманитарни турнир ,,Играјмо за Васу“. Tурнир је одржан   на кошаркашким теренима Дома ученика средње ПТТ школе, 09. и 10.05.2018. године.  Поменути турнир окупио је велики број екипа и љубитеља кошарке - учешће су узеле 72 екипе. Турнир је званично отворио председник градске општине Палилула Александар Јовичић, а турниру је претходио богат културно уметнички програм у оквиру кога су наступили певачи Бојан Маровић, Милош Радовановић, репер Uncle Jo, плесачи... Најбоље три екипе, као и најбољи играч добили су пехаре и пригодне поклоне. Циљ турнира, између осталог, био је и подизање свести о хуманости и солидарности и друштвеној одговорности.