Активности у школи | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Активности у школи

У периоду од 29. јануара до 3. фебруара 2024. године, наши наставници и сарадници су учествовали на Конференцији академија и високих школа Србије на Копаонику. Ова међународна мултидисциплинарна конференција под називом „Изазови савременог високог образовања“ (CCHE), имала је за циљ да окупи истраживаче, академике и научнике из различитих научних области и дисциплина. Они су овом приликом поделили своје јединствене перспективе о вишеструким изазовима и могућностима у савременом високом образовању.

Теме конференције су биле оријентисане на следеће области:

У понедељак 22. јануара 2024. године, Одсек Висока ICT школа, као део АТУСС-а, имала је задовољство да угости Михаила Јоксимовића, алумнисту Одсека са ИТ-а, а садашњег Senior Software Engineer-а у компанији Microsoft.

У периоду од 03. 12 - 06. 12. 2023. године одржан је трећи Конгрес студената струковних студија Србије. Учешће на Конгресу узело је 300 студената са свих академија и високих школа струковних студија Србије, од тога 85 са наше Академије, а 19 са Одсека ВШИКТ.

На данашњи дан, 26. 10. 2023. године, обележили смо на нашем Одсеку Дан Еразмуса, као део Erasmus Days 2023 догађаја.

Позивамо све заинтересоване студенте да се пријаве на овогодишње ICT такмичење које ће се одржати у оквиру Huawei европске регије.

Студенти имају могућност да се пријаве за Innovation Competition.

Тема је AI и треба савладати Huawei алате за AI.

Такмичење има три нивоа - Национални, Регионални и Глобални.

Данас је на Високој ICT школи свечано започета нова школска година. Одржан је свечани пријем бруцоша и додела индекса. Више фотографија можете погледати у нашој галерији.

Одсек Висока ICT школа је Cisco академија и Микротик академија. То омогућава полазницима да се припреме за полагање за добро познате индустријске сертификате у области рачунарских мрежа.

Државни празник, Дан примирја у Првом светском рату, обележава се 11. новембра у Србији.

За симбол је узет цвет Наталијина рамонда (назван по краљици Наталији Обреновић) - такозвана “биљка феникс“, у знак сећања на страдања које је Србија поднела, а затим се поново успоставила као држава. Симболика лежи у чињеници да је ова биљка, као што је српска војска, после свих страдања и губитака које је поднела, изашла из рата као победница.

slika3

Преносимо вам у целости искуства наших студената (са ИТ студијског програма) са Еразмус мобилности у Пољској.