Стручна посета студената ICT школе РТС-у и ЕТВ-у | | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Стручна посета студената ICT школе РТС-у и ЕТВ-у

Дана 2.јуна 2022. године студенти студијског програма Комуникационе технологије, који прате предмет Телевизија, били су у стручној посети Радио телевизији Србије и ЈП Емисиона техника и везе - обе смештене у телевизијском центру на Кошутњаку.
У првом делу посете домаћин обиласка РТС-а био је главни инжењер тв центра, Будимир Пековић. Он је студенте наше школе упознао са техничком организацијом центра и битним техничким елементима телевизијске продукције.
Група инжењера који раде у ЈП Емисиона техника и везе су, у другом делу посете, упознали студенте са софтверским и хардверским решењима којима се реализује дистрибуција телевизијских сигнала у Србији.
Студенти су били врло задовољни посетом и изразили жељу за даљом сарадњом са РТС-ом и ЕТВ-ом, пре свега, кроз могуће реализације стручних пракси.

RTS1

RTS2